bitpanda-deneyim-raporu

Avrupa’nın en büyük kripto para ticareti platformu, kısa bir süre önce yeni bir tasarım sürecinden geçti. Bu güncellemede size tüm önemli noktaları göstermek istiyorum.

Bir bakışta BitPanda ücretleri:

Kripto para satın alınırken %1,49 ücret kesilir. Paranızı satmak istiyorsanız %1,29’luk bir ücret alınır.

Ödemeler aşağıdaki para birimlerinde gerçekleştirilebilir:

 • EUR
 • CHF
 • GBP
 • USD

Diğer bir avantaj, kripto para birimlerinin dünya çapındaki BitPanda kullanıcıları ve e-posta adresleri arasında ücretsiz olarak gönderilebilmesidir. Portföyün yeni sunumunu ve tüm paraları güzel ve net bir şekilde gösteren para kaydırıcısını da seviyorum.

BitPanda (Coinimal GmbH), Bitcoin & Co.’nun satışı ve satın alınması konusunda uzmanlaşmış, yenilikçi bir Avusturya şirketidir. BitPanda Ekim 2014’te kurulmuştur. Şirketin kurucu üyeleri, başlangıçta AB’de Bitcoin alıp satabilmek için pek çok engel aşmak zorunda kalan Bitcoin fanatikleridir. BitPanda tam otomatik bir platformdur. Ödeme onaylanır onaylanmaz Bitcoinler otomatik olarak gönderilir. Bu teknoloji sayesinde mevcut müşterilere en iyi ve en hızlı hizmeti sunmak mümkün olmaktadır. Şu anda 850.000’den fazla kullanıcıya sahip olan BitPanda, Avrupa’nın kripto para birimleri için önde gelen ticaret platformudur. Ödeme onaylanır onaylanmaz, kripto paralar otomatik olarak alıcıya yönlendirilir. Bu ileri teknoloji, ticaret platformu kullanıcılarına sektördeki en iyi hizmetlerden birini sunulmasını sağlar.

BitPanda Nedir?

BitPanda Deneyimim

BitPanda Cüzdan’a (elektronik cüzdan) kayıt olmak çok kolaydı ve platformun işleyişi de son derece basit ve anlaşılırdı. Hemen bir test alımı gerçekleştirerek en düşük miktarda yani 0,02 BTC yatırım yaptım. Ertesi gün sürecin tamamı hakkında bilgi edinmek için çekim işlemi gerçekleştirdim. BitPanda ödemesinin gerçekleşmesi 3 gün aldı.

Ödeme yöntemleri şöyle:

 • HEMEN TRANSFER (Avusturya, Belçika, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya ve İsviçre’de geçerli)
 • NETELLER
 • SKRILL
 • Amazon.com Kuponu
 • Banka transferi
 • Fiat Cüzdanı (EUR, GBP, USD, CHF)

BitPanda'nın Arka Ofisine Bakış

Kullanıcı dostu menü hemen dikkatinizi çekiyor. Ayrıca kullanıcılara hızlı bir eğitim sunuluyor. Aşağıdaki görselde arka ofisin neye benzediğini görebilirsiniz.

Önce 50€ değerinde bir deneme gerçekleştirdim. Bu miktar için doğrulama gerekmiyor ama daha fazla para yatırmak istiyorsanız, doğrulama aşamasını geçmeniz gerekli.

2017

2018

BitPanda Depozitosu

50€ üzerindeki yatırımları doğrulama olmadan gerçekleştiremezsiniz. Muhtemelen hangi miktara kadar doğrulama yapılması gerektiğini merak ediyorsunuzdur. Sizin için doğrulama seviyelerini içeren küçük bir tablo oluşturdum.

Başlangıç

E-posta adresinizi doğrular doğrulamaz başlangıç seviyesine geçmiş olacaksınız. Ancak bu işlem tek başına çok anlamlı değil çünkü bu seviyede kripto para birimleri satın almanıza izin verilmiyor.

Bronz

Gerçeten kripto para birimleri satın almak için cep telefonu numaranızı doğrulamanız gerekiyor. Böylece bronz seviyesine ulaşabilir ve ayda 50€ tutarında para satın alabilirsiniz.

Gümüş ve Altın

Gümüş ve Altın seviyelerine ulaşmak için IDnow ve verify-U doğrulamalarını tamamlamanız gerekiyor. Bu işlem kimliğinizi göstermenizi ve canlı sohbet operatörüyle iletişim kurarak bilgilerinizi doğrulamanızı gerektiriyor. Altın seviyesinde günlük 10.000€ yani aylık 300.000€ dolar limitiniz oluyor.

Alınan Ücretler Neler?

Ne yazık ki ana sayfada ücretlerin net bir listesini bulamayacaksınız. Bu yüzden sizin için internette araştırma yaptım ve şunu fark ettim: Satış fiyatı, satın alma fiyatından daha düşük. Teknik dilde bu terime „spread“ (alım-satım farkı) deniyor.

Bu fark takas platformuna kalıyor. Ortalama olarak Bitcoin için alım-satım farkı yaklaşık %3, Ethereum için yaklaşık %5-6, Litecoin için %6 ve Dash için yaklaşık %8. Yakın zamanda eklenen Eurowallet özelliğiyse kripto para birimlerinin değeri düştüğü takdirde yatırımınızı derhal Eurowallet’e çevirebilmenizi sağlayan bir tedbir. Satın alma işlemini gerçekleştirmenin en ucuz yoluysa HEMEN banka havalesi yapmak.

Kişiler sekmesinde kendi kişi listelerinizi oluşturma ve yönetme imkanınız da var. Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi kesinlikle harika ve platformun hızında ve sunulan yeni özelliklerde bunu görmek mümkün. Destek birimi de önemli ölçüde iyileştirilmiş; örneğin Yardım Masası’nda sorularınıza hızla yanıt bulabilirsiniz.

BitPanda’daki Para Birimleri

Şu anda aşağıdaki kripto para birimlerini satın almak ve satmak mümkün: 

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • IOTA (MIOTA)
 • Litecoin (LTC)
 • Ripple (XRP)
 • Dash
 • Komodo (KMD)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Pantos (PAN)
 • EOS
 • OmiseGo
 • Augur
 • Stellar
 • Ox
 • NEM
 • Zcash
 • Tezos 
 • Cardano
 • NEO
 • Ethereum Classic

Sürekli yeni para birimleri ekleniyor. Bugün itibariyle platformda yirmi para birimi var.

BitPanda to Go

Avusturya’da ön ödemeli kripto para birimlerini 1800’den fazla postane ve postanelerle ortak iş yerinden satın almak mümkün. Doğrulama olmadan cüzdanınıza doğrudan para yatırabilirsiniz, yalnızca e-posta adresinizi girmeniz yeterli.

Euro ile tercih ettiğiniz kripto para birimini 3 kolay adımda satın alma: 

1. Avusturya’daki herhangi bir postaneden 50€, 100€ veya 500€ değerindeki kodu satın alın.

2. Bir hesap oluşturup e-posta adresinizi girin, hepsi bu!

3. BitPanda hesabınıza girerek kripto para birimi satın alabilirsiniz.

Bitpanda App (Android)

Güçlü API uygulamalarına sahip, son teknoloji sunucular, güvenlik, hız ve güvenilirliğin mükemmel bir dengesini yansıtıyor. Bu ayrıca çevrimdışı cüzdanların da tamamen güvenli olduğu anlamına geliyor!

İşe mi gidiyorsunuz? Yolculukta mısınız?

Sorun değil.

Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren tam otomatik sipariş sistemi ile doğrulayın, satın alın ve satış yapın.

Bitpanda Swap

Muhtemelen BitPanda Swap‚ın ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Avrupa’nın lider kripto para birimleri platformunun en son buluşu, kullanıcıların kripto para birimlerini başka para birimileriyle hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmelerine olanak tanıyor. Kurucuların ve geliştiricilerin misyonu, kullanım kolaylığı ve güvenilirlik sayesinde dünyadaki herkesin dijital varlıklara erişmesini sağlamak.

Avrupa'nın en büyük kripto para ticareti platformu güvenliği nasıl sağlıyor?

Platform elbette SSL şifreli bir web sitesine ve DDoS korumasına sahip. Müşterilerin paraları Cold Storage yöntemiyle saklanıyor. İki faktörlü kimlik doğrulamanın kullanılması ek güvenlik sağlıyor. Başka bir avantaj da ne zaman oturum açtığınızı/kapattığınızı gösteren oturum takibi özelliği. Web sitesine İngilizce ve Almanca olarak erişilebiliyor. Genellikle İngilizce, Almanca, İtalyanca, Hollandaca ve Fransızca dillerinde müşteri desteği sunuluyor.

BitPanda'da kolayca bir tasarruf planı oluşturun

Kısa bir süre önce BitPanda tasarruf planı oluşturma imkanı sunmaya başladı. Bu portföyünüzü oluşturmayı daha da kolaylaştırdı. Bu özelliğin avantajları şöyle:

1. Stres yapmadan Bitcoin satın alın!

Tasarruf planını bir kez ayarladıktan sonra, sistem her ay belirlenen tarihte istenen miktarda alım yapıyor ve sizin başka herhangi bir şey için endişelenmenize gerek kalmıyor!

2. Ortalama maliyet etkisi kârlı çıkmanızı sağlıyor!

Sürekli olarak aynı varlıktan satın almak, piyasadaki dalgalanmalardan yararlanmak için bir stratejidir. Tasarruf planınızda her gün, hafta veya ay belirli bir miktarda alım yapmak tanımlıysa, fiyat dalgalanmalarına daha az maruz kalırsınız.

3. Mastercard veya Visa ile satın alma

Kişisel tasarruf planınızdaki miktarı Mastercard veya Visa ile kolayca ödeyebilirsiniz. Tutarlar otomatik olarak rezerve edilir ve hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz!

4. İstediğiniz kadar tasarruf planları oluşturun

İstediğiniz kadar tasarruf planı oluşturabilirsiniz! Bu platformda sunulan tüm kripto para birimleri için geçerlidir. Tabii ki bir kripto para birimi için birden fazla tasarruf planı da oluşturabilirsiniz.

Tasarruf planınızı şöyle oluşturacaksınız:

 • Hesabınıza giriş yapın
 • Tasarruf Planı Ekle’yi tıklayın
 • Ödeme yönteminizi ve para biriminizi seçin
 • Ödeme yapmak istediğiniz tutarı ve tarihi seçin
 • Ödeme yapıldıktan sonra tasarruf planınız da oluşturulur

Bitpanda Metaller - Güvenle altın ve gümüş satın alın

Kısa bir süre önce BitPanda’da altın ve gümüş almak da mümkün hâle geldi. İşbirliği ortakları pro aurum ve philoro, satın aldığınız altın ve gümüşleri fiziksel olarak, külçe şeklinde, İsviçre’deki yüksek güvenlikli bir kasada saklıyor. Platform değerli metalleri çevrimiçi olarak, hızlı bir şekilde almak için ideal bir çözüm çünkü kuyumculara gitmek zaman alabiliyor. Altın alımı için Haziran 2019’dan beri %0,5’lik bir prim geçerli. Aynı şekilde para satışında da %0,5’lik bir prim var. Gümüş alımlarında %2, satışındaysa %2,5 prim söz konusu. Kasa gümrüksüz bir ülkede olduğu için satış vergisi yok. Tasarruf yapmayı sevenler içinse elbette haftada bir, iki haftada bir ya da aylık olarak alım yapabileceğiniz bir tasarruf planı bulunmakta.

Sonuç

BitPanda Avusturya’da güvenli bir şubesi bulunan saygın bir şirket. Sonuç olarak size BitPanda’yı tavsiye edebilirim; bu platformu daha ikna edici bulduğum için diğer platformları kullanmayı düşünmüyorum. Doğrulama işlemi biraz zaman alıyor ama müşterilerin korunması için gerekli. Yatırım yapmaya başlamadan bir süre önce doğrulama işlemini gerçekleştirmeyi unutmayın. Başka sorunuz varsa, benimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin. Yeniliklerden haberdar olmak için bültenime abone olun.

ARTILAR

EKSİLER

Das könnte dich auch interessieren …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.